Новини
27.11.2005 Україна поминає жертв голодомору та політичних репресій

У 32-33-му роках унаслідок штучного голоду в Україні померли близько 10 мільйонів людей - понад 20% усього населення. Щогодини вмирала 1000 людей. Але Україна іще так і не домоглася визнання у світі голодомору геноцидом українського народу. Спроба ухвалити відповідну резолюцію Генеральної асамблеї ООН два роки тому провалилася через опір США, Британії та Росії. Тоді в заяві 36-ти країн голодомор визначили тільки як "національну трагедію". І не більше... 
Жертв голодомору вшанували по всіх містах України. На Михайлівській площі Києва провели панахиду, молебень, хвилину мовчання та запалили поминальні свічки. А зранку - посадили "Калиновий гай".

***

Відверте фізичне винищення українців почалося 32-го року. Масове "розкуркулювання", пограбування хат, конфіскація врожаю, закон "про сім колосків". Вмирали селами - виживали одиниці. Це був другий, найстрашніший голодомор в Україні, і його наслідки, твердять вчені, відчутні й донині. ООН події початку 30-х офіційно визнанала геноцидом українського народу.

Віктор Ющенко, Президент України:
- Голодомор визнають 63 країни свтіу, але це ще не весь світ.

Історики впевнені: якби не ті жахливі події, нині українців було б близько ста мільйонів.

Аркадій Сидорук, член асоціації дослідників голодоморів в Україні:
- Хочу наголосити, що під час голодомору було винищено цвіт української нації.

Тетяна Іванська, 5 канал:
- Штучний голодомор 32-33 років забрав життя українців більше, ніж під час Другої світової війни. Сьогодні, тут посаджено 300 паростків калини. Весною, тут буде ще 10 тисяч.

"Калиновий гай" саджали високопосадовці, їхні родини, та усі охочі. Олександр Кисильов приїхав з Обухова - з благословення матері. Та в пам'ять бабусі. У 30-ті з усієї родини вижили лише вони.

Олександр Кисильов:
- І ця бабушка, оце хліб дорогий був у 47, купить, поріже кусочками, а потім під стріху кладе, а сама вилізе на хату. Я кажу, бабо, що ви робите? А вона кажу, -ти не чуєш, а вони плачуть, вони їсти просять, каже, оці дітки мої. І так вона роздавала їм хліб.

Ввечері в пам'ять жертв голодомору запалили 33 тисячі свічок, багатьох із загиблих згадали поіменно. Від Софійської площі до Михайлівського собору пройшла скорботна хода, а священики всіх християнських церков справили панахиду.

Євген Пронюк, голова Товариства репресованих:
- Раніше Президент тільки в дев'ятій ранку покладав квіти і на цьому все закінчувалося. Зараз це дуже великий розмах, весь день розписаний заходами. І я думаю це правильно. Є один аспект, як ми вшановуємо своє минуле, так ми турбуємося про майбутнє.

 Руслана:
- Прийшла, щоб вшанувати і вивчити історію без книжок, а побачити на власні очі.

Втім, нове покоління історією голодомору і нині цікавиться мало - отже, її майже не знає. Відтепер схожими акціями її нагадуватимуть щороку.

Тетяна Іванська, Соломія Вітвіцька, Дмитро Большаков, Олександр Вансович, 5 канал

http://www.5tv.com.ua/newsline/184//17193/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X