Новини
28.10.2004 Влада у Миргороді, що на Полтавщині, не бажає вшанувати пам’ять про національного героя України Миколу Лемика

Влада у Миргороді, що на Полтавщині, не бажає вшанувати  пам’ять про національного  героя України Миколу Лемика.

На фоні організованих помпезних вшанувань 60-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників – окремі представники влади в українських регіонах ігнорують пропозиції про необхідність увічнення пам'яті про героїв ОУН та УПА. На Півдні та Сході України дотепер не вшановано героїв національно-визвольних змагань.
 
У жовтні 1941 року, в місті Миргород, Полтавської області, геспапівцями був страчений львів'янин Микола Лемик, який належав до Організації Українських Націоналістів. Ім'я Миколи Лемика стало  відомим широкій громадськості вже у 1933 році, коли тодішній студент Львівського університету стратив радянського консула у Львові. З місця події Він не втік. Дав себе заарештувати польській поліції і трибуну суду використав для розголошення правди про ініційований Москвою голодомор1932-33 років. Після гучного процесу Польський Надзвичайний Трибунал засудив Миколу Лемика до смертної кари, яку, через його неповноліття,  змінили на довічне ув»язнення. Натомість, незабаром Микола Лемик таки опинився на свободі і присвятив життя боротьбі за відновлення незалежності України.
   
Лідер Організації українських патріотів Ганна Семенюк наголосила, що людей які були в обороні жертв голодомору 1932-33 років було не так багато.
«Це був Микола Скрипник, який вважав, що Сталін не знав всієї правди про цю трагедію, а після співбесіди зі Сталіним і повернення з Москви, застрелив себе у своєму кабінеті у Харкові. Це був наш митрополит Андрей Шептицький. І Микола Лемик.
Про роботу, яку проводив Микола Лемик у Миргороді у часи окупації можна говорити дуже багато. Українськими істориками навіть ще не досліджено це у повній мірі, бо він очолював Центральну похідну групу ОУН, яка мала за завдання працювати з населенням і навчати його, як слід поводити себе під час окупації нацистів. Саме завдяки їхній праці були врятовані чимало дітей і молоді від заслання на важкі роботи до Німеччини»
.
Натомість, нинішня влада містечка Миргород, що на Полтавщині, не бажає вшановувати пам»ять героя України страченого гестапівцями.
Ганна Семенюк:
«Ми написали кілька звернень до міської влади Миргорода. Зверталася  до них і Львівська міськрада з пропозицією подарувати пам»ятник на честь Миколи Лемика, який виготовлений вже два роки тому.
Голова оргкомітету зі спорудження пам'ятника – Кирилло Калашник доклав величезних зусиль. Пам'ятник вийшов чудовий. Матеріал – бронза. Його висота – 115 сантиметрів. Автором пам»ятника, який надав свій проект безкоштовно, є скульптор та професор, заслужений діяч мистецтв України Іван Самотоз.
Постає питання, чому людину, яка дійно була героєм України і захищала свій народ, не бажають вшановувати вже у вільній Україні. Микола Лемік загинув від рук ворога»
.

Голова Організації українських патріотів Ганна Семенюк заявила, що влада полтавського міста Миргород тепер навіть не відповідає на листи звернення, які надходять не лише зі Львова. Громадськість Миргорода свого часу так само подавала відповідні клопотання до нинішнього мера.

Ганна Семенюк:
«Виглядає так, що у Миргороді нині комуністична влада. У комунізму і фашизму є одне обличчя. Ми бачимо це у ситуації навколо вшанування пам»яті Миколи Лемика.
Вони не здатні визнати, що в УПА були дуже багато людей зі Сходу України, які загинули відстоюючи свою країну».

Ігор Столяров
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X