Новини
29.11.2005 Лідер православних громадян пояснив, що їх єднає з Наталею Вітренко

КИЇВ — Лідер Союзу православних громадян України Валерій Кауров провів інтернет-конференцію на сайті From-UA. Він розповів про себе, свої релігійні та політичні погляди, діяльність СПГУ і те, що їх єднає з Прогресивною соціалістичною партією Наталі Вітренко.

Валерій Кауров ще десять років тому займався нафто- і аграрним бізнесом. П’ять років тому він створив організацію „Єдіноє Отєчєство”, яка займається захистом канонічного православ’я. Крім того, він очолює СПГУ, який є складовою частиною російського Союзу православних громадян, благословення на діяльність якого дав Патріарх Московський Алексій ІІ. В той же час, він не дав чіткої відповіді на запитання, чи благословив діяльність СПГУ Предстоятель УПЦ (МП) Митрополит Володимир. Себе В. Кауров вважає „представником триєдиного російського народу і російської культури”.

За його словами, православні змушені політичними методами захищати свою Церкву від численних бід. І союзником у цій боротьбі він бачить прогресивних соціалістів. „Нас об’єднує не партійний статут ПСПУ, — говорить лідер СПГУ, — а спільна платформа, в якій присутні: захист канонічного православ’я, боротьба проти вступання України в НАТО, боротьба за російську мову як другу державну, федералізація України, утворення міждержавного союзу України, Росії і Білорусі”.

Він заявляє, що ПСПУ не заперечує існування Бога, а сама Н. Вітренко неодноразово ходила в хресні ходи і постійно заявляє, що підтримка православ’я — лінія партії.

Серед основних завдань очолюваних В. Кауровим організацій – це боротьба з „розкольниками” (УПЦ КП і УАПЦ), „католицько-уніатським прозелітизмом” (УГКЦ і РКЦ), „оранжевою богоборчою владою”. Це вони роблять, як вважають, слідуючи настановам Отців Церкви, які заповідали боротися з ворогами віри і Церкви.

В. Кауров вважає, що „на території України мають діяти лише традиційні конфесії і повинен бути прийнятий закон про обмеження дій тоталітарних сект”. До традиційних конфесій він відносить православ’я, як домінуючу конфесію, і греко-католиків, які проживають в Галичині. Всі інші конфесії лідер СПГУ називає „релігійними утвореннями, занесеними в країну ззовні за наказом вашингтонському обкому”. А їх завданням є, за словами В. Каурова, „руйнування духовності та історичної пам’яті народу нашої країни, знищення православ’я і відрив від Російської Православної Церкви”.

За словами В. Каурова, СПГУ існує на пожертви своїх членів та інших доброчинців. Наразі коштів на розгортання діяльності Союзу по всій Україні бракує, але, як він твердить, „популярність СПГУ і допомога організації зростає з дня на день”.

http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;8177/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X