Новини
30.11.2005 Сабодановий сабантуй

Минулого тижня Києво-Печерська лавра “гуділа” від люду й святкувань. Із купецьким розмахом свій 70-річний ювілей вирішив відгуляти головний посланець і хранитель імперських традицій московського православ’я в Україні Віктор Сабодан, також відомий як Митрополит Володимир.

Про пересування щаблями духовної ієрархії цього церковного кар’єриста нехай пишуть енциклопедії. Мене ж вразило те, з яким нахабством і якою помпою Українська Православна Церква Московського патріархату гуляла уродини свого ватажка. Поки його помічники розповідали про скромність і сором’язливість Блаженнійшого (виявляється, він непересічний літератор – поет, автор вірша “Ромашка бєлая”), у столичному палаці “Україна” готувалися до урочистого концерту на честь Митрополита Сабодана. Можливо, саме цей концерт найкраще продемонстрував те, хто в Україні господар.

Наталія Вітренко, радикальна “прогресивна” соціалістка, яка віднедавна з піною з рота обстоює інтереси УПЦ МП, днями сказала, що вона “не просто любителька Росії – це для мене стан душі”. Напевно, для таких, як Вітренко, і влаштовували цей концерт. Інакше як пояснити появу на урочистостях із нагоди ювілею особи, котра претендує на статус духовного пастиря Української Церкви (всіляко “забуваючи” додати уточнення – Московського патріархату), таких одіозних виконавців, як приблатньонний гурт “Любе”, що співав у палаці “Україна” про російські берізки, та Йосип Кобзон, з яким від минулого року міцно асоціюється ролик про громадянську війну й агресивні “хресні ходи” вірних Сабодана проти нинішнього Президента України?

Якщо згадати про орден святителя Алексія, якого Сабодан отримав від свого московського начальства в особі Патріарха Алєксія ІІ, то все ніби зрозуміло – філіал російського імперіалізму гульбанить у Києві з нагоди ювілею свого провідника. Втім привітати Сабодана вийшов і голова Верховної Ради Володимир Литвин, і київський міський голова Олександр Омельченко, і прем’єр Юрій Єхануров (який читав вітання від Президента Віктора Ющенка – сам Президент того дня святкував у Тбілісі річницю трояндової революції, а вже наступного дня підписав указ про нагородження Митрополита орденом Ярослава Мудрого), Сабоданові співав Національний хор Українського радіо.

Своєю появою перші українські достойники легітимізували верховенство того, в чиїх церквах досі виголошують анафему гетьманові Мазепі, чиї поплічники свого часу самовільно вселялися у греко-католицькі храми на Заході України і в чиїх храмах по всій Україні літургії майже на 100% відправляють російською мовою та пропагують московські великоімперські ідеї.

Невже перед виборами українські політики нічим не гребують? Або ж голова уряду Юрій Єхануров (за плечима в якого стримить могутня постать Президента) таки справді має підстави говорити в Москві про єдність “єдиновірних народів”, бо саме УПЦ МП творить в Україні погоду й може дозволити собі абсолютно все?

І коли думаю про це, то пихате і позбавлене естетичного смаку свято з нагоди ювілею Сабодана в палаці “Україна” мені видається просто дрібницею.

Дмитро Каневський
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/11/28/11049/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X