Новини
30.11.2005 Тему співпраці Церкви і ЗМІ обговорили в Одесі Учасники засіданняЦе сталося 30 листопада під час засідання Координаційної Ради духовно світської злагоди при Одеському міському голові.  Сесійний зал міськради, у якому зібралися учасники засідання, був переповнений представниками різних християнських конфесій і місій.
У обговоренні актуальної теми взяли участь Президент місії „Гедеон” в Одесі, пастор Валерій Зленський, голова об”єднання реформаторських церков Валерій Бабинін та інші.
Прес - секретар єпископа Римо Католицької Церкви (Одесько – Симферопольська діецезія) Олександр Деброер наголосив, що останні 15 років незалежності в Україні на достатньо потужному рівні розвиваються христианські засоби масової інформації.
Він повідомив, про діяльність в Одесі місцевого відділення Асоціації християнських  журналістів і видавців „Новомедія”, яка має для працівників ЗМІ конкретні пропозиції. Лунали пропозиції, які стосувались можливої організації спільних з владою семінарів для журналістів, з метою ознайомлення з релігійним життям і внутрішньоцерковним устроєм.
Олександр Деброер:
„Я хочу відзначити, що цього разу атмосфера у сесійній раді була набагато продуктивнішою ніж місяць тому. Це каже про те, що церкви і влада роблять кроки поступу у взаєминах і це і позитивним знаком.
Ми бачимо, що обговорена в Одесі тема є надзвичайно важливою. З цим погодилися представники ЗМІ і церков. Ми ще маємо попрацювати разом, щоби вона отримала своє продовження.
У одеських ЗМІ нині надзвичайно недостатньо аналітики і краєзнавчих програм. Церква може зробити тут величезний внесок.
Ми готові говорити і про різні суспільні теми, які турбують сьогодні громадян України”.
Секретар Одесько-Балтської єпархії УПЦ Київського Патріархату, отець Сергій Василевський схвально поставився до можливостей організації співпраці із засобами масової інформації. За його словами, місцеві ЗМІ ще не на достатньому рівні висвітлюють міжконфесійне життя.
Начальник управління інформації Одеської міськради Едуард Щеглов висловив думку, що найгіршим сценарієм подальшого розвитку подій може стати активна боротьба різноманітних конфесій за власну частину на інформаційному ринку. „Така поведінка характерна для суб”єктів політичної боротьби та суб”єктів підприємницької діяльності. Це свідчило б лише про те, що та чи інша конфесія зараховує себе до однієї з вищезгаданих груп. Мені б цього дуже не хотілося”. Він закликав християнські видання, які найчастіше реанімують свою діяльність напередодні виборчих баталій, уникати участі у політичному житті та оприлюднення на своїх сторінках відповідного змісну гасел і закликів.
Едуард Щеглов наголосив, що і очолюване ним управління не буде посередником між церквою та ЗМІ. „Для реалізації такої функції у нас не має жодних підстав”.
Натомість, в управлінні інформації Одеської міськради прискіпливо вивчатимуть пропозиції щодо розміщення на інтернет сайті Ради докладної інформації про існуючі в місті релігійні конфесії.
Такі ж можливості розглянуть 1 січня 2006 року і в управлінні внрутрішньої політики міськради, коли розпочнуть роботи з метою створення власного інтернет сайту.
Учасники засідання  Координаційної Ради духовно світської злагоди при Одеському міському голові підтримали зміст відкритого листа на адресу Президента України Віктора Ющенка. Автори листа пропонують главі держави внести на розгляд Верховної Ради України постанову про необхідність перенесення виборів 2006 року на будь який день тижня, з понеділка до четвер включно, з відповідним оголошенням його вихідним.
„Україна – багатонаціональна країна. Тут існує багато релігійних конфесій. І вихідні дні у різних конфесіях не співпадають. Наприклад, у мусульман святий день – п”ятниця. Іудаїзм – субота. Християни вважають цим днем неділю.
Уряди багатьох християнських країн вже не практикують проведення виборів  у п”ятницю, суботу та неділю, щоби не порушувати релігійних свобод віруючих громадян, для яких ці дні є святими”, йдеться у відкритому листі.
Одесько – Балтську єпархію Української Автокефальної Православної Церкви на зборах представляв настоятель храму Воскресіння Христового, отець Володимир Клебан.
Ігор Столяров
Одеса
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X