Новини
01.12.2005 Офіс Євросоюзу відкрили в Одесі

30 листопада в Одесі відкрили офіс місії Європейського Союзу, який займатиметься наданням допомоги на українсько молдовському кордоні. У церемонії відкриття, серед інших, брали участь Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Хав”єр Солана, Комісар ЄС з питань зовнішніх зносин і Європейської політики сусідства Беніта Ферреро – Вальднер, міністри закордонних справ України та республіки Молдова.

„Солана, за сербів відповідатимеш...”
Серед багатьох інших і це гасло скандували кілька десятків представників Союзу православних громадян, Братства та Прогресивної Соціалістичної партії зустрічаючи учасників урочистого відкриття офісу місії ЄС в Одесі. Стало відомо, що місія Євросоюзу матиме п”ять регіональних відділень. До її складу входить 69 експертів , які були направлені країнами ЄС, а також 50 чоловік місцевого персоналу. До місії, яка працюватиме на українсько молдовському кордоні, своїх представників спрямували такі країни як Австрія, Чехія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Словаччина, Греція, Італія, Португалія, Швеція, Великобританія та інші.

Мета роботи Місії полягає у тому, щоб забезпечити довіру і посилити транскордонну співпрацю, обмін інформацією між двома країнами. Вона проводитиме свою діяльність на українсько молдовському кордоні та частково всередині країни по обидві боки кордону.

Зазначена прикордонна співпраця спрямована і на вирішення замороженого конфлікту у Придністров”ї, відображеного у Планах дій Європейської політики сусідства, укладених торік як з Україною, так і з Молдовою. Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк переконаний, що для нової влади в Україні відкриття в Одесі офісу ЄС є важливим як демонстрація відкритості.

„Нам немає чого приховувати. У нас немає жодних підстав для сумніву у чесності і відкритості української влади.
Ми розраховуємо на те, що експерти з країн ЄС, а це фахівці у галузі охорони кордону, митниці, нададуть консультативну допомогу українським партнерам, поради щодо облаштування сучасного кордону, рекомендації щодо сучасного технічного обладнання. Такими є наші очікування”, сказав пан Тарасюк. Міністр закордонних справ України вважає, що місія відкрита в Одесі має важливе значення для Європейського співтовариства в цілому.

Комісар ЄС Беніта Ферреро – Вальднер висловила сподівання, що робота місії має знизити ризик злочинної діяльності, такої як торгівля людьми, контрабанда, розповсюдження зброї та митне шахрайство. Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Хав”єр Солана повідомив, що Євросоюз не має у найближчих планах розміщення на території самопроголошеної ПМР миротворчого військового контингенту країн членів ЄС. Він висловив своє ставлення і з приводу першої річниці Помаранчевої революції зазначивши, що вона стала поштовхом для України у її європейських прагненнях.
Присутній на урочистому відкритті місії Одеський міський голова Едуард Гурвіц наголосив на необхідності швидкого розв”язання придністровського конфлікту. „Вже майже 15 років Придністров”я є чорною діркою, яка заважає налагодити мирне і стабільне життя кількох країн та є джерелом контрабанди”, сказав Едуард Гурвіц.

Ігор Столяров
Одеса
http://www.rukhpress-center.kiev.ua/005092/index.phtml

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X