Новини
01.12.2005 В’ячеслав КОВАЛЬ: „Народний Рух України вимагає визнати воїнів ОУН-УПА”

Служба Комунікацій НРУ
 
 
 30 листопада голова Фракції Народного Руху України, народний депутат України В’ячеслав КОВАЛЬ під час засідання у Верховній Раді оголосив заяву XVI Всеукраїнських зборів Народного Руху України про визнання ветеранів ОУН УПА, інших борців з тоталітарними режимами у XX столітті учасниками національно-визвольної боротьби українського народу за незалежність. 

 „Відтворення історичної правди щодо національно-визвольної боротьби українського народу протягом XX століття за звільнення рідної Вітчизни  України від колоніальної залежності та утвердження самостійної соборної  української держави, відновлення історичної справедливості по відношенню  до її учасників було і залишається однією з програмових засад Руху. Ця проблема  набула ще більшої актуальності зараз, коли йде активний процес формування української політичної нації, логічний розвиток якого просто неможливий без порозуміння  між ветеранами, і це є об’єктивною вимогою часу”, - зазначив В.Коваль.
       Голова фракції НРУ також наголосив, що у країнах Європейського Союзу: Німеччині, Іспанії, Польщі тощо аналогічні проблеми вже вирішені шляхом надання рівних прав та соціального забезпечення ветеранам Другої світової  та громадянських війн.
       Врешті-решт нині у світі спільне майбутнє будують не лише громадяни однієї нації, котрі були по різні боки барикад, але й цілі держави. „Прикро, - розповідає депутат, - але в Україні внаслідок шаленого супротиву комуністів, байдужості центристів, відсутності координації серед сил правого  спектру впродовж десятиліття не вдалося прийняти в парламенті відповідний закон, була паралізована роботи тимчасової комісії Верховної Ради України та аналогічної урядової комісії, утворених з метою вилучення питань, пов`язаних з оцінкою діяльності ОУН-УПА”.
        Тому Народний Рух України вимагає на поточній сесії Верховної Ради  України розглянути законопроект про визнання ветеранів ОУН-УПА, інших борців з тоталітарним режимом у 20 столітті учасниками національно-визвольної боротьби українського народу за незалежність. „Тобто, визначити їх історичний статус; передбачити виділення в Державному бюджеті на 2006 рік коштів на  вирішення соціальних проблем ветеранів національно-визвольних змагань, видати масовим тиражем збірник документів про діяльність ОУН-УПА; органам державної влади створити спеціальні експозиції з усіх аспектів історії визвольної боротьби українського народу в 20 столітті в історичних та краєзнавчих музеях України, а в столиці України місті Києві в Українському інституті національної пам`яті, а також законодавчо закріпити визначення,  відзначення визначних подій та пам`ятних дат з історії національно-визвольних змагань у 20 столітті як вирішальних чинників у розв`язанні проблеми подолання наслідків імперської політики, розпалювання внутрішньо-української конфліктів і відновлення історичної справедливості, а в більш широкому сенсі – забезпечення єдності нації як запоруки її майбутнього.
       В’ячеслав Коваль: „Народний Рух України нагадує, Міністерство юстиції, Генеральна прокуратура України повинні врешті-решт зняти з реєстрації антидержавницькі, антиукраїнські організації. Українська держава, українські парламентарі повинні обов`язково  порушити це питання в Раді Європи, бо фашизм коричневий засуджено, а червоний живе і далі. Слава Україні! Слава її героям!”

http://nru.org.ua/news/?id=3347

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X