Новини
02.12.2005 Комуністична карта України

Слава Богу, в Україні немає населених пунктів під назвою типу “Гітлереве”, “Фашизмоград”, “Гімлерівськ” і т.п. Загарбника, який паплюжив нашу Батьківщину протягом майже 4-х років, ми не увіковічнили в своїх топонімах. Мабуть, замало він нас катував…

Мабуть загарбнику на увіковічнення своїх злодіянь потрібно більше часу, принаймні 7 десятків років (а то і цілих три століття), фізично знищивши при цьому більше 100 мільйонів українського люду. Звичайно, про такі “подвиги” не можна забувати. Але залишати імена катів у назвах власних міст – це, щонайменше, дивина!

24 серпня 1991 року ми, буцімто, стали незалежними від московсько-більшовицької комуни. З радістю підняли жовто-блакитний стяг над Верховною Радою, кілька років потішилися з того, що можемо розмовляти своєю рідною мовою…

Немає сенсу багато про нашу так звану “незалежність” патякати. Краще погляньмо на карту України, начебто незалежної, і подивімось на назви наших міст і містечок. Висновки робіть самі:
Автономна республіка Крим:

Красноперекопськ, Первомайське, Кіровське, Красна Поляна, Красносільське, Орджонікідзе, Ленінське, Леніне, Совєтський, Октябрське, Куйбишеве.

Волинська область:

Жовтневе.

Дніпропетровська область:

Орджонікідзе, Червоногригорівка, Щорськ.

Донецька область:

Красний Лиман, Дзержинськ, Красноармійськ, Жданівка, Комсомольське.

Житомирська область:

Першотравневе, Жовтневе, Червоноармійськ, Брусилів, Дзержинськ, Червоне.

Запорізька область:

Чапаєвка.

Київська область:

Чапаєвка.
Кіровоградська область:

Кіровоград, Ульяновка.
Луганська область:

Червона Зірка, Кіровськ, Красний Луч.
Львівська область:

Червоноград, Красне.
Миколаївська область:

Первомайськ, Куйбишевка, Жовтневе, Первомайське.
Одеська область:

Червоноармійське, Іллічівськ, Комінтерновське, Жовтень, Фрунзівка, Красні Окни.
Полтавська область:

Червонозаводське, Комсомольськ.
Рівненська область:

Кузнецовськ.
Сумська область:

Червоне, Ленінське, Улянівка, Жовтневе.
Харківська область:

Краснокутськ, Чкаловське, Первомайський, Красноград, Чапаєве, Червоний Донець, Комсомольське.
Херсонська область:

Калінінське, Краснознам’янка.
Чернігівська область:

Щорс.

Прикро, що тільки Івано-Франківська, Хмельницька, Тернопільська, Закарпатська, Вінницька і Чернівецька області позбавлені комуністичних топонімів (назв населених пунктів). Однак і ця інформація може виявитись некоректною, якщо, окрім міст і містечок, досліджених в даній статті, взяти до уваги селища, села, присілки, хутори. Окремо варто зазначити, що тільки одна область в Україні цілком позбавлена російських (маються на увазі не лише комуністичні, а й імперсько-царські) топонімів: Івано-Франківська!

Можливо і не дивно, але абсолютним комуністичним чемпіоном у нас є Автономна республіка Крим (11 міст). На другому місці Харківська область (7 міст). Третє місце поділяють Одеська та, як не дивно, Житомирська області (6 міст). Далі розмістились Донецька (5), Миколаївська і Сумська (по 4). Навіть Львівська область представлена двома червоними плямами!

Якщо хоч трішки проаналізувати комуністичні атавізми в назвах українських міст і містечок, то стає очевидним, що особливо в нас шанують таких кривавих катів, як Леніна (5), Чапаєва (3), Дзержинського (2), Орджонікідзе (2), Щорса (2). Абсолютним лідером є, натомість, червоний комуністичний колір (17 міст, тільки 7 з яких “червоний”, 10 – “красний”). Криваву, себто червону, армію уславили тричі. Місяць комуністичого перевороту “жовтень” (октябрь) гордо мають у своєї назві 6 міст. Комуністичне свято “1 травня” – 5, причому українською мовою – 1. Комсомолом у нас тішаться 3 міста. Є навіть у Криму таке цікаве місто, яке себе вважає “совецьким”! Назва його, причому, не “Радянський”, а “Совєтський”! Ось так, панове.

Цікаво, чи стане політичної волі нашому керівництву позабирати оці приблудні назви з карти України? (Як ото робить з комуністичними атавізмами Одеський мер). А варто би. Це був би суттєвий крок назустріч нашій справжній НЕЗАЛЕЖНОСТІ.
Анатолій Мицкан

http://www.domivka.net/publ716.html

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X