Новини
06.12.2005 В Одесі згадали про Олексу Гірника

Олександр МазуренкоПриводом для цього стала зустріч проведена 6 грудня біля пам”ятника Тарасу Шевченку. Саме цього дня пішою ходою на милицях до Одеси дійшов Олександр Мазуренко. Його хода розпочалася ще у травні 2005 року. За час що минув він пройшов вже 17 областей України подолавши вже 3800 кілометрів.

Олександр Мазуренко розповів, що його піша хода на милицях в Одеській області триває вже місяць. Пішки він вже пройшов Луганську, Харківську, Сумську, Чернігівську, Черкаську, Волинську, Житомирську, Вінницьку, Львівську та багато інших областей. На Івано Франківщині побував на могилі Олекси Гірника насипавши на неї землю з шевченківського Канева та прочитавши вірши Дмитра Павличка. На все життя запам”яталося йому і входження на Говерлу, яке назвав власною перемогою свідомого українця над зрусифікованим.

У райцентрі Балта, Одеської області Олександру Мазуренку п”ять днів довелося перебувати у лікарні. Спостерігалася активізація процесу вимирання тканин на частині ампутованої ноги. На щастя лікарі зробили свою справу професійно і загострення проблем вдалося уникнути.

На відміну від керівництва деяких районних державних адміністрацій (зокрема, Білгород Дністровського району) та сільських Рад в Одеській області пересічні люди надавали йому різноманітну допомогу. 

Зустріч біля пам"ятника Тарасу  Шевченку

Олександр Мазуренко:

„Мені казали, що на Одещині я спатиму у лісах, бо своєрідним є цей регіон, не патріотичний. Я дуже радий був переконатися, що Одещина це справжня Україна. Де б я не йшов, де б не заставала ніч – мене дуже тепло зустрічали скрізь. Були зустрічі з дітьми.
У селі Яковлівка провели зустріч у школи. Маленькі дітки проспівали мені пісню і подарували свої малюнки.
У Болграді я ночував у школі інтернаті для глухих. Це незабутня зустріч. Дуже талановиті там діти, які гарно малюють”.

Особливе занепокоєння викаликає у Олексанлра Мазуренка стан української мови в Одеській області:

„Як і на Донеччині в Одеській області люди не достатньо розуміють значення мови для нації. Це хребет духовності. Необхідно це пропагувати. Влада цьому уваги приділяє замало. Необхідні більше україномовних шкіл і житячих садочків.
Українську пісню майже не почуєш на місцевих радіостанціях і телеканалах. Не популяризують україномовні газети і журнали. Як наслідок, багато людей не знають, чим живе Україна, яка її героїчна історія...”

Цього дня славної пам”яті Олексу Гірника вшанували біля пам”ятника Тарасу Шевченку в Одесі. За словами пана Мазуренка, під час зустрічей проведених у різноманітних навчальних закладах він розповідає про сумну долю Гірника, який вчинив акт самоспалення на знак протесту проти посилення процесу русифікації у тодішній УРСР.

„Дуже мало зустрів Україною людей, які  знають про історію загибелі Олекси Гірника. Мені гірко і соромно за нашу націю. Ми, українці, добре знаємо історію своїх катів, але не знаємо і забуваємо своїх славних героїв”, сказав Олександр Мазуренко.

Сприяння пішій ході надає Українська Народна Партія. В Одесі його вітали і представники товариства „Просвіта” та Конгресу Українських Націоналістів.   

Олександр Мазуренко перебуватиме в Одесі два дні. Далі вирушить на Миколаївську, Херсонську області, Крим та Запорізьку область. Пішу ходу на милицях він планує завершити, якщо це дозволять зробити погодні умови, у Донецьку наприкінці лютого 2006 року.

До ходи пана Мазуренка нещодавно приєдналася і журналістка Антоніна Спільна.

Ігор Столяров
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X