Новини
29.10.2004 Українці Австралії занепокоєні подіями останнього тижню перед виборами

Союз Українських Організацій Австралії (СУОА) глибоко стурбований негативними інформаціями про силовий тиск, залякування людей, ігнорування людськими цінностями нинішньою владою, котра, як показує ситуація, нечесним способом впливає  на передвиборчий  процес. Про це йдеться у заяві СУОА, надісланій до «Гарячої Лінії».

 СУОА занепокоєний тиском влади на опозиційні та нейтральні ЗМІ, зокрема, зараз через судовий позов влада намагається припинити мовлення єдиного телевізійного каналу, що об’єктивно висвітлює події в державі - “5 каналу”, - йдеться в заяві.

 Спостерігаються неодноразові вилучення тиражів опозиційних видань, зокрема газети “Без цензури”, “Вечірні вісті”, “Остров” тощо. Чиняться перешкоди в здійсненні передвиборчої агітації деяких кандидатів, наприклад В.Ющенку, зокрема в організації зустрічей з виборцями, через вимкнення електроенергії, перекриття доріг, як це останніми днями мало місце в Маріуполі, у Кривому Розі тощо. Чиняться перешкоди щодо участі громадян в заходах на підтримку кандидата В. Ющенка.  Зокрема, співробітники міліції, податкової адміністрації зупиняли і не пропускали автобуси зі студентами з регіонів, що їхали 16 вересня на Студентське віче в Києві на підтримку В. Ющенка. Тиждень перед мітингом на підтримку Ющенка в Києві, який був призначений на 23 жовтня, було заблоковано продаж квитків на поїзди в Київ із міст Західної України (Івано-Франківськ, Коломия, Ужгород, Тернопіль)

 Із преси і радіо довідуємося, пише СУОА, що влада, особливо останніми днями, розпочала масові арешти активістів молодіжних організацій “Пора”, “Чиста Україна”, “Студентська хвиля”, що виступають за чесні вибори. За останніми повідомленнями, до Києва підтягуються військові частини, загони міліції, в тому числі спеціального призначення. Також є інформація, що в Україну перекидаються загони “донських козаків” з Росії, котрі повинні дестабілізувати обстановку в нашій державі. На дорозі від Львова до Тернополя майже у кожному містечку міліція та ОМОН зупиняє всі автобуси, вантажні машини та бензовози. І не прості сержанти та прапорщики, а майори, капітани - одним словом високі міліційні чини.

 СУОА незапокоєний такою ситуацію. Такі порушення не тільки негативно впливають на імідж України, але допровадять до того, що Україна буде осамічена в політичних, економічних діалогах з іншим державами світу, які вже не раз доказали, що для них важлива українська людина,  демократична держава, а не корумпована влада.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X