Новини
15.12.2005 Нові книги українського правозахисника Миколи Руденка побачили світ в Україні

Відомому  письменнику, філософу, правозахиснику, засновнику Української Гельсінської групи – поету Миколі Руденку 19 грудня сповнилося б 85 літ. Та вже рік, як його  забрали від України крила ангелів. А майже тридцять років тому його в України відібрали  в”язниці та заслання. Тепер Микола Руденко повертається до рідної землі не тільки у спогадаї, а й – у нових своїх книгах.

Роман Миколи Руденка “Формула Сонця” був “заарештований” разом із автором 5 лютого 1977 року. Сьогодній цей роман побачив світ у видавництві “Джура” в Тернополі. Водночас тут вийшла ще одна книга Миколи Руденка – “Енергія прогресу” – це – перевидання   “Нарисів фізичної економії” 1998 року.До слова, з того року  нових книг Миколи Руденка світ не бачив, аж донині.

  “Держава ця впаде незабаром” – пророчо  говорить один із героїв роману

“Формула Сонця”. – Говорить у часи,  коли про падіння радянського режиму  ще тільки мріяли мільйони, а  окремі з тих мільйонів  - як  Микола Руденко,  відбували  ув”язнення і заслання.

А в книзі “Енергія прогресу” автор пропонує філософське дослідження на тему п”яти хлібин, пригадуючи біблійний міф. - Одна хлібина – людині, друга – робітнику, третя – землі, четверта – худібці, а п”ята – державі. За простою формулою – непрості роздуми поета на теми економічні...

Директор видавництва “Джура” -  Василь Ванчура вважає, що  видання двох нових книг Миколи Руденка – не лише пошанівок  відомого  письменника і правозахисника. Хоч книги вийшли до ювілею– адже 19 грудня  цього року Миколі Руденку виповнилося б 85 літ, - та видання ці, можливо, ще й  нагадають  українському суспільству про те, що творчий спадок Миколи Руденка  продовжує бути актуальним.

Надія Степула
Радіо «Свобода»
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X