Новини
18.12.2005 Отець Михаїл Хім'як: Різдвяний подарунок

Православний священик Михаїл Хім’як – настоятель храму Святого великомученика Димитрія в с. Конюшки Королівські Самбірського району на Львівщині. Окрім покликання служити Господу, має неймовірне бажання співати українську духовну сучасну музику. Володіючи тембрально красивим баритоном, передає в пісні сердечну любов до небесного Творця. У виконанні о. Михаїла звучать композиції, присвячені лише релігійній тематиці. Священик, звичайно, не виступає на сцені як виконавець, проте презентує для християн два ліцензовані компакт-диски: «Колядуй, Україно!» та «Мир Тобі, Україно».

У попередні роки побачила світ касета його колядок, що видавалась двічі.

Бажання співати з’явилося в отця Михаїла ще в дитинстві. Проте тільки через роки він братиме уроки вокалу в консерваторії, поєднуючи їх із заняттями в духовній семінарії Загорська (Російська Федерація). Тоді, за часів Радянського Союзу, навчатися в духовному закладі означало справді відректися від суспільного життя, що втілювало ідеї будівника комунізму.

Йому пророкували кар’єру оперного співака, пропонували роботу у Великому театрі в Москві, але душевна потреба бути в священичому сані перемогла спокусу слави й аплодисментів, що їх дарує Мельпомена.

Отець Михаїл вже 25 літ служить Церкві Христовій. Каже, що за цей час про це ні разу не пожалкував, хоча бути священиком – нелегка місія людської долі. Виховав п’ятеро власних дітей, а про парафіян, котрих вінчав, хрестив, сповідав, причащав, давав інші духовні треби, пам’ятає й піклується, наче про рідних. Кого розрадить словом, за кого помолиться, кому підніме настрій та поверне віру в себе оптимістичним поглядом на світ, адже, хоча немало випробувань посилає нам доля, все ж за Божим законом добро перемагає зло.

Нині отець Хім’як прагне далі співати на прославу Божу, готує програму страстних творів. Ділиться розповіддю про те, які відчуття переповнюють душу, коли побачить гарний вірш, байдуже — авторський чи народний, іноді із молитовника або релігійної збірки поезій. Тоді бринить мовби одразу в ньому мелодичний «мотивчик», що згодом виллється в нову пісню священика Михаїла. «А поки не напишу — не маю спокою, — розповідає щиро при нагоді,— звичайно, творчі люди розуміють, що я маю на увазі».


Святкові віншування та колядки. CD-альбом, 2005 р.
Всього 18 позицій.
(Студія «Фенікс», м.Дрогобич, аудіокомпанія «Ліда», м. Львів)
Традиційними в його «сучасній біографії», як сам жартує, стали походи до спонсорів, адже видання такого характеру потребують чималих коштів: фінансування аранжування, запису голосу, підспівок («bec»-вокалу), поліграфічні послуги для обкладинки, друк і тиражування ліцензованих касет і компактів. У співпраці із студією «Фенікс» (м.Дрогобич) зроблено чимало релігійних пісень, що випущені у світ львівським ТзОВ «Ліда».

У церковному репертуарі священика — переважно цикли, приурочені до релігійних свят, проте є багато пісень про Діву Марію — Пресвяту Богородицю, Ісуса Христа, а також про побожний Український край та його віруючий люд.


Священик Михаїл Хім’як — гість авторської передачі Галі Ільєвої «Україна в серці», радіо «Культура» (III програма Національної радіокомпанії), прямий ефір, 31 жовтня 2005 р.
Син отця Михаїла, Андрій, теж навчається нині в православній семінарії у Києві, обравши дорогу батька, підтримує його бажання видавати музичні CD-альбоми і касети.

Отець Хім’як – бажаний гість у столиці України, радо зустрічається із журналістами, виступає на радіо й телебаченні, про нього багато публікацій у вітчизняній та зарубіжній пресі. Проповідує заповіді Божі, привертаючи увагу читачів та глядачів до вічних морально-етичних людських цінностей. Його невсипущій енергії дивується молодь, що поруч із ним не відчуває себе набагато молодшою.

Серед «навали» ширпотребних іноземних і українських дисків, розтиражованих аудіокомпаніями, «компакти» о.Михаїла Хім’яка вирізняються смисловою глибиною пісенних текстів і красивою мелодійністю вміщених у програмі творів. Вони привертають увагу музичних критиків та всіх, хто цікавиться сучасною українською духовною культурою. Пісні записано в модерному аранжуванні Руслана Кузьо. Вони однаковою мірою зрозумілі як старшому, так і зовсім юному поколінню. Гармонізація творів характерна для мелодики Західної України, де, на щастя, збережено донині багатющу палітру народних звичаїв та обрядів, зокрема пов’язаних із християнським календарем відзначення релігійних свят.


Компакт-диск релігійних пісень.
Виконавець та композитор о. Михаїл Хім’як присвятив його народному Президенту Віктору Андрійовичу Ющенку
O. Михаїл Хім’як стурбований деморалізацією музичного простору України, впровадженням у інформаційне поле пісень низькосортної ваги з вульгарними текстами, котрі апелюють тільки до природних інстинктів людини, не звертаючи уваги на її духовні істинні потреби. Проте боротьба із цим явищем тільки шляхом заборон трансляції подібного музичного продукту не зможе кардинально змінити ситуацію. На думку священика, потрібно на противагу такого репертуару пропонувати слухачам духовні твори в сучасній обробці, котра більше зрозуміла молодим, зокрема підліткам. Ці твори можуть стати часткою навчальної шкільної програми християнської етики. Тому що музика, а це доведено кращими науковцями світу, лікує не тільки тіло, а й душу. Поруч із розповідями сюжетів із Біблії, тлумаченням Господніх заповідей, вивченням молитов можна запропонувати студії релігійних народних пісень різного циклу: різдвяних, пасхальних тощо.

«Я дав собі слово, що співатиму й прославлятиму ім’я Господнє на цілий світ», — каже отець Михаїл. Як добре, що серед церковних пастирів в Україні є немало сподвижників, які, окрім основних професійних обов’язків, альтруїстично працюють, створюючи для народу духовні й матеріальні блага. Та навряд чи роботу священика можна назвати професією, радше це стан душі і серця людини, що покликана Богом…

Галя ІЛЬЄВА,
кандидат філологічних наук,
лауреат всеукраїнських
та міжнародних мистецьких фестивалів,
м.Київ

www.ukrslovo.kiev.ua

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X