Новини
28.12.2005 ЩОБ МРІЯ СТАЛА ДІЙСНІСТЮ

Погляд діаспорних українців

На шляху нації до повної незалежності, могутности і добробуту, є величаві моменти, але і є моменти насичені трагізмом і героїзмом її найкращих синів і дочок. В нашій історії трагічними моментами були: програш визвольних змагань 1918-1923-их років, колоніальний стан в добу Совєтського Союзу, а також інспірований Москвою жорстокий голодомор 1932-1933 років. До героїчних моментів безсумнівно належить боротьба ОУН-УПА в час і після Другої світової війни. В 1950-тих роках змінилася тактика, але мета залишилася та сама. Вірні присязі: "Здобудеш Українську Державу, або згинеш в боротьбі за неї" колишні воїни ОУН-УПА очолили лави спротиву в концентраційних таборах і копальнях Сибіру.

1950-ті роки: це був той пекельний час, коли Совєтська Росія намагалася знищити фізично мозок і хребет нашої нації. Цю нову добу описав патріотично у свойому вірші довголітний політичний вязень Михайло Сорока:

"Ми ті, що будують на багнах дороги,
Ми служим цементом під нові міста.
Кладуть нас під шпали, гатять нами ями,
А замість імен у нас номера."

Сотні тисяч каторжників, тисячі воїнів УПА і націоналістичного підпілля, запроторені в ліси і тайги Сибіру, немов Шевченкові неофіти: "Слова Правди і любови, а степи і дебра рознесли." Сила ідеї, за яку боролася УПА надихнула тих українських студентів, котрі на площі Жовтневої революції в Києві в жовтні 1990-го року своїм голодуванням і геройською поставою зворушили сумління нації та стали поштовхом до проголошення Незалежності в серпні 1991 року.

Вже понад чотирнадцять років існує Укрїнська Незалежна Держава та поступово закріплює атрибути своєї державності. Зворушливою подією на шляху до закріплення повної незалежності, могутності і добробуту нашої держави був незабутній листопад 2004-го року на Майдані Незалежності. Тоді окрилені героїзмом борців за незалежність, мільйони українців склали іспит національної свідомості.

Одначе процес державотворення ще не є повністю завершений. Продовженням цього процесу будуть вибори до Верховної ради в березні 2006-го року. Перед кожним українцем стоїть зрозуміле й недвозначне завдання обрати до Верховної Ради національно свідомих громадян, котрі будуть безкомпромісно працювати, щоб закріпити нашу державність. В березні ми святкуємо пам’ять нашого національного генія Тараса Шевченка, тому перед виборами пригадаймо собі його наказ до нас, його нащадків:

"Щоб розкрилися високі могили
Перед вашими очима,
Щоб ви розпитали мучеників
Кого, коли, за що розпинали".

Памятаючи Шевченкове повчання і відкинувши партійні непорозуміння і міжусобиці, хочеться вірити, що наш народ обере таку Верховну Раду, котра остаточно закріпить мрії і бажання Помаранчевої Революції.

http://www.ukrnationalism.org.ua/news/?n=1660

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X