Новини
28.12.2005 В Одесі вшанували пам”ять Провідника ОУН Степана Бандери

Круглий стіл присвячений черговій річниці від дня народження провідника українських націоналістів був проведений у приміщенні Будинку медичного працівника Одеси.

Захід розпочався з молитви священика Української Автокефальної Православної Церкви, отця Михайла Кушніра. Він поблагословив цей захід.

„Степан Бандера народився у родині греко – католицького священика. Він тримав у своєму серці євангельські цінності, бо віддав життя за волю України”, сказав отець Михайло.

Організатором заходу стала місцева організація Братства УПА. До цієї ініціативи долучилися активісти всеукраїнського об”єднання „Свобода”, Конгресу українських націоналістів, товариства „Просвіта”.
  
Учасники „круглого столу” ухвалили звернення до Одеського міського голови Едуарда Гурвіца.

„Представники української громади звертаються до вас з проханням ініціювати скасування рішення Одеської міськради „Про запровадження трьохмовності – української, російської та інших іноземних мов в Одесі” прийняту 14 жовтня 2001 року з ініціативи Руслана Боделана. Вважаємо, що таке рішення не лише не відповідає Конституції України, але і суперечить здоровому глузду, принижує гідність. Скасування цього незаконного рішення вибило б козирі, напередодні виборів 2006 року, у сил, які взяли на озброєння шантаж одеситів і громадян України в цілому вимогами про так звану двомовність і подвійне громадянство”, йдеться у зверненні.

У зверненні до Президента, Голови Уряду учасники „круглого столу” прохають зробити необхідні дієві кроки для надання воякам УПА статусу героїв України. Вони вважають помилковим призначення на посаду Голови Одеської обласної державної адміністрації, соціаліста Василя Цушка. „Він не володіє українською мовою і не бажає її вивчати. В області зросійщення набуло нового поштовху, ніби Валуєвський цилькуляр ніхто не відміняв. Звертаємося до вас з проханням не допустити зросійщення начального виховного процесу у вищих навчальних закладах України, посилити процес українізації на Півдні України”.

Автори звернення наголошують, що якщо їхню вимогу щодо визнання ОУН – УПА на державному рівні – „одеська обласна організація Братства УПА ініціюватиме збір підписів серед українців Одещини про порушення їхніх прав”.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X