Новини
01.01.2006 2006 – й зустріли в Одесі як ніколи урочисто...

Давно  новорічна Одеса не бачила стільки людей на нічних новорічних урочистостях. Не помилюся якщо скажу, що на заклик зустріти 2006-й на Думській площі відгукнулися десятки тисяч одеситів різного віку. На їхніх обличчях були усмішки і передбуття справжнього свята.

Особливо урочистим виглядала хода дідів морозів від Соборної площі, центральною вулицею міста Дерибасівською, до Думської площі.

Одесити не помилилися, що прийшли цієї новорічної ночі до будинку мерії. Їх очікували цікаві розваги, концерт за участю знаних творчих колективів (артистів, гумористів). Присутні на святі були вражені виступом, приміром, знаної далеко за межами рідного міста джазової співачки Тетяни Боєвої.

На Приморському бульварі новорічної ночі, аж до ранку, працювали ресторани під відкритим небом. Тут вам і шашлики, і солодощі та інша різноманітна смакота.  Не зайвим буде сказати, що представлені на продаж продукти користувалися небаченим попитом.

Особливо пощастило учасникам лотереї, які в ніч з 2005 на 2006 рік прийшли на Думську площу пішки, а додому поверталися вже на новеньких автомашинах. Щасливчиками стали п”ять одеситів. Одна з переможців – працівниця житлово-комунального господарста.

Ведучий святкового концерту вдало і з гумором у голосі зазначив, що тепер є надія, - одесити, яких обслуговує саме цей ЖЕК отримуватимуть від комунальників необхідну допомогу набагато оперативніше... Допоможуть вже не лише дві ноги, а і чотири колеса ВАЗу.

Останній етап лотереї був проведений біля четвертої години ранку 1 січня. Але і у цей час Думська площа була переповнена. Всі святкували, раділи, обговорювали плани на Новий рік.

На вщент переповненій Думській площі Одеси новорічної ночі стояли мешканці міста різного віку і професій. Особливим став минулий рік і для релігійних конфесій міста, адже саме у 2005 -му в Одесі була сформована і нині активно діє Координаційна Рада релігійно світської злагоди при міському голові.  Згадана Рада встигла зробити вже чимало важливого для визначення кроків у напрямку примирення вірних різних церков. Це особливо відзначив присутній на новорічних святах секретар Духовної Ради християнських конфесій, пастор Петро Мартьянов.
„Бажаю щоби у кожній родині у Новому році був мир і злагода. У Одеси і одеситів тепер є майбутнє. Нам залишається лише спільно працювати і щиро любити рідне місто”, - сказав Петро Мартьянов.

Він відзначив, що ставлення до християнських конфесій в Одесі змінилося на краще саме після повернення на посаду міського голови Едуарда Гурвіца і висловив надію на продовження такої плідної співпраці. „У 2006 му році влада і церкви можуть спільними зусиллями зробити реальними чимало соціальних проектів покликаних підтримати, наприклад, безпритульних дітей, медичні установи причорноморського міста, людей похилого віку, всіх хто потребує щоденної опіки”.  

Разом з одеситами на Думській площі Новий рік зустрів Одеський міський голова Едуард Гурвіц, а на сцені поруч з ним стояли онуки Едуарда Йосиповича.

„З Новим 2006 - м роком! Я щиро сподіваюся, що цей рік буде вдалим для Одеси і одеситів. Кожному з вас бажаю щастя, здоров”я, успіхів у всьому і головне – вдачі”, - сказав у своєму привітальному слові Одеський міський голова.

Саме завдяки зусиллям Едуарда Гурвіца новорічна ніч стала особливим святом і для однієї молодої сім”ї одеситів. Ставши переможцем проведеної лотереї вони одержали нову двохкімнатну квартиру.

Одеситів цієї ночі вітали Президент України Віктор Ющенко (зі спеціально встановленого телевізійного екрану), добре знані і шановані одеситами депутали депутати міськради Борис Литвак і Віктор Боровський, перший віце-мер Анатолій Ворохаєв.

Піднесення у настрій одеситів додав і виступ знаної в Україні співачки Анні Лорак. А сюрпризом для молодих одеситів стала дискотека організована новорічної ночі. При цьому під сучасні мелодії танцювали не лише молоді, але і ті кому вже за сімдесят...
За словами ректорів багатьох одеських вищих начальних закладів, з якими мені вдалося поспілкуватися, особливо піднесеним був новорічному святі на Думській площі, у молоді. Саме молоді було як ніколи багато...

Начальник управління внутрішньої політики Одеської міськради Наталка Чайчук теж була присутня на урочистостях протягом цілої ночі. Кількість одеситів, за її ж словами, вражала. „Це свято було як ніколи урочистим. Відчувалося, що одесити стали справді єдиною родиною, яка спільно зустріла Новий 2006 рік...”, - зазначила Наталка Чайчук. Вона наголосила, що і у 2006 році мешканці міста відчуватимуть, що в Одесу повернулася команда, яка робить конкретні кроки для покращення життя кожного одесита.

Ігор Столяров
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X