Новини
05.01.2006 Різдвяне послання

Блаженнішого МЕФОДІЯ
Митрополита Київського і всієї України
Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви

Багато років минуло з того часу, коли дивна зірка стала понад Вифлеємом, а земля та небо сповнились благовістям про народження Спасителя світу. Втім, хоча ця подія й відокремлена від нас тисячами років, ми переживаємо її так, ніби самі сьогодні є її самовидцями. Бо «Ісус Христос учора, і сьогодні, і навіки Той Самий» (Євр. 13,8). Як тоді словослов’я небесних воїнств виповнило неземним спокоєм та священним трепетом Вифлєємських пастирів, так само й нині воно сповнює нас радістю та благоговінням перед таїною Боговтілення. «Бо Дитя народилося нам, даний нам Син» (Ім. 9,5).

Сповнилося Божа обіцянка, яка була надана ще праотцям, про те, що народиться на землі Спаситель світу і насіння жінки зітре голову змія (Бут.3,15). Однак не одразу і не раптом збулася це Божа обіцянка – людство пройшло довгий шлях очищення та освячення для того, щоб отримати здатність сприйняти цей Дар Божий, і в благий час, коли рід людський дав Матір-Діву, Господь дав нам Самого Себе, увівши, таким чином, людину в повноту богоспілкування.

Багато страждань переносить на своєму нелегкому шляху наш народ, який сьогодні позбавлений церковної єдності. Трагічне розділення серед православних в Україні позначуються практично на усіх сторонах нашого життя. Проте, якщо ми переносимо труднощі з спокоєм у душі, без злоби та осуду наших братів по вірі, то ми недалекі від того, щоб і Господь улікував наші скорботи.

Час, у котрий ми живемо – дивний, доленосний час для України та її побожного народу. Бог надав нам унікальну історичну можливість мирно, без пролиття крові відродити свою давню державність. Господь дає нам сьогодні можливість національного відродження та вільного культурного розвитку. Отож, покладаючи надію на Бога, ми сподіваємося, що Господь також благословить наш народ та нашу країну церковною єдністю. Ми також віримо у те, що Його благою волею в Україні остаточно постане єдина Помісна православна Церква, котра увійде у повне спілкування з своїми Церквами-сестрами у всьому православному світі.

За покликом наших віруючих сердець піднесімо нині Спасителю та Господу нашому Ісусу Христу гарячі молитви про те, аби майбутній рік був для улюбленої нашої Батьківщини часом миру, процвітання та побожної праці. Боже благословення нехай спочине на ваших родинах, на трудах та молитві, на усіх ваших добрих справах. Дух мудрості й розуму, дух поради та міцності, дух пізнання та страху Господнього нехай перебуває з усіма вами.

Мефодій
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X