Новини
06.01.2006 ПОСТІЙНА КОНФЕРЕНЦІЯ УКРАЇНСЬКИХ ПРАВОСЛАВНИХ ЄПИСКОПІВ ПОЗА МЕЖАМИ УКРАЇНИ

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

Славмо і приносьмо подяку Богу Отцю, бо Він у Своїй великій мудрості

“…послав Свого Сина, що родився від жінки, та став під Законом, щоб викупити підзаконних, щоб усиновлення ми прийняли”.
(Гал.4:4-5)

ДОРОГІ Й УЛЮБЛЕНІ  ОТЦІ  ДУХОВНІ І ВІРНІ НАШОЇ

СВЯТОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ  ПОЗА  МЕЖАМИ  УКРАЇНИ

ТА БРАТИ І СЕСТРИ ПО ВІРІ  В УКРАЇНІ!

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!  СЛАВМО ЙОГО!

Які в час Різдва Господа і Спаса нашого Ісуса Христа, так і сьогодні, світ оповитий смутком і темрявою. А це спричинене руйнуючими силами зла, суспільством опанованим ідеєю смерті , нелюдськими знущаннями людини над людиною та наслідками природніх катастроф. Але так, як і понад 2000 років тому, Господь приходить до нас знов у сучасному часі в вигляді невинного дитятка, та приносить нам спасіння. Бог зодягається у нашу людськість , щоб ми могли піднестися до божественного, щоб ми отримали життя, мир і надію. Якщо б Він не з’явився, у нас не було б взагалі  причини до святкування.

          Але тому, що Він прийшов, ми можемо зараз зрозуміти милосердя, турботи і ЛЮБОВ Божу до всього людства, і Його бажання принести нам спасіння. Єдинородний Син є центром і наріжним каменем всієї людської і божественної історії, і ми святкуємо Його втілення не лише 25 грудня/7 січня, але у всі пори року, завжди, при кожній нагоді. Ми святкуємо Його втілення так, як ми розділяємо Його ЛЮБОВ. Ми святкуємо Його втілення тим, що охочі позбутися гордині і пихи, і перестати критикувати та засуджувати наших ближніх. Ми святкуємо Його втілення, коли стаємо Христом у житті інших – висловлюючи нашу стурбованість ними і співчуваючи їм у різних обставинах їхнього життя. Ми святкуємо Його втілення, коли перестаємо противитися Його Ласці.

          Ніхто ще не перевершив Євангелиста Іоана (“Улюбленого”) в його могутньому описанні Втілення/Різдва – таїнства Предвічного Бога, Який приходить до нас і являється нам в Особі маленького, безпомічного людського Дитяти. “І життя було в Нім, а життя було світлом людей” (Іоан 1:4). Євангелист Іоан каже нам, що у Господі Ісусі  і через Нього, Бог уможливив нам відчути Його Силу і Любов до глибини нашого існування, щоб ми могли мати повноту життя, і здібність розділяти ту повноту. Однак, слід зауважити,  що несподівано Іоан міняє тон свого опису, переходячи від Ласки та Світла, і життя, він раптово каже: ”До свого Воно (Світло) прибуло, та свої відцурались Його”.(Іоан 1:11). А тоді, так же раптово, він вертається ще раз до  Ласки, кажучи: ”Слово стало тілом і перебувало між нами, повне ласки і правди. І ми бачили славу Його, славу, як Єдинородного від Отця” (Іоан 1:14). Іоан підкреслює чудо довготривалості Божої Ласки. Наперекір відкиненню, наперекір відпорності, Він знов приходить. Він знов повертається. Він пробує добратися до нас і пропонує нам Його любов. І як говорить Єангелист, тим що врешті погоджуються Його прийняти, “Він дає міць дітьми Божими стати, тим, що вірять у ймення Його” (Іоан 1:12). Кра-щого і важливішого різдвяного оповідання ніколи не було. Ані не може бути нам даний кращий приклад для нашого життя.

 

Тож не відрікаймося більше від Ласки, Світла і Життя. Розділяймо сміло ці дари із що раз більше світським суспільством. Продовжуймо жити у Христовій любові, продовжуймо наші старання закінчити війну та проголошувати святість людського життя, особливо життя невинних ненароджених. Бо “Бог так полюбив світ, що дав Сина Свого Єдинородного, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне. Бо Бог не послав Свого Сина на світ, щоб Він світ осудив,  але щоб через Нього світ спасся”(Іоан 13:16-17). Вірте в це!

          Внаслідок подій, що відбувалися в Україні рік тому, цей чудесний час буде назавжди пов’язаний з чудом миру і любові, що розвивався перед очима всього світу на морозних вулицях Києва під час Помаранчевої революції. Нехай вірні Церкви в Україні - наші брати і сестри по вірі і по крові для більшості наших вірних у діяспорі, разом із своїм проводом, політичним і духовним, відкриють свої серця Ласці, що всіх нас об’єднує і всіх лікує. За них і за вас ми постійно молимося.

          Вітаємо вас усіх у ці святі святкові дні і просимо Бога, щоб ЛЮБОВ, мир і радість Новонародженого Дитятка-Христа наповнювали ваші домівки і ваше життя на протязі всьго Нового Року.

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ! СЛАВМО ЙОГО!


+ КОНСТАНТИН,
Митрополит Української Православної Церкви в США і діяспорі;
+ ІОАН,
обраний Митрополит Української Православної Церкви в Канаді;
+АНТОНІЙ,
Архиєпископ Української Православної Церкви в США;
+ ВСЕВОЛОД,
Архиєпископ Української Православної Церкви в США;
+ ІОАН,
Архиєпископ Української Православної Церкви в діяспорі;
+ ЮРІЙ,
Архиєпископ Української Православної Церкви в Канаді;
+ ЄРЕМІЯ,
Єпископ Єпархії Української Православної Церкви в США на Південну Америку.
+ АНДРІЙ,
Єпископ Української Православної Церкви в діяспорі.

http://www.ukrainianorthodoxchurchusa.org/news/2005_Nativity.shtml

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X