Новини
06.01.2006 До зустрічі Різдва Христового готуються і на Півдні України.

6 січня Велике Повечір”я у храмі Воскресіння Христового, з благословіння адміністратора УАПЦ отця Володимира Клебана, відслужили священики отець Михайло Кушнір та отець Олександр Філіппов.

До Свята Різдва на Одещині та Миколаївщині заплановані чимало цікавих святочних заходів.

З ініціативи миколаївської крайової організації Народного Руху України (в рамках регіональної соціальної програми „Діти України”) близько 200 школярів зустрінуть велике християнське свято у родинах галичан. Їх приймають мешканці Львівської та Івано – Франківської областей. За словами лідера миколаївських рухівців, народного депутата України Юрія Діденка, такі поїздки дозволять миколаївцям повернутися до втрачених за часів комуністичного правління українських національних і християнських традицій.

Влітку 2006 року гості з  двох західноукраїнських областей у відповідь відвідають Миколаївщину. Для них буде організований відпочинок на відомому морському курорті „Коблево”.

Але, навіть ті хто залишатиметься на Різдво у рідних домівках – не залишаться без святкових заходів. 8 січня у миколаївському музеї імені Вєрєщагіна проведуть свято „Різдв”яна зустріч”. Тут виступатимуть місцеві митці, буде проведена виставка і розповідатимуть про звичаї і різдв”яні традиції, лунатимуть святочні колядки.

На Миколаївщині вже готові і групи колядників, які вітатимуть зі святом мешканців обласного центру і навіть далеких сіл.

А в Одесі традиційну акцію проведуть Одеська обласна Рада миру, Свято Архангело Михайлівський жіночий монастир УПЦ МП
, фонд „Надія, добро і добробут”. У виставковому залі монастиря відкриється міжнародна виставка  дитячого образотворчого мистецтва під назвою „Різдв”яна зірка”.

Сестра Володимира Максимів (чину Святого Василія Великого) з Української греко католицької церкви вважає, що у свято Різдва Христового кожен з християн має виявляти особливу турботу про людей немічних.
Синхрон...
„В Україні Різдво – це церковне свято. Ми святкуємо його приймаючи участь у літургії. Але, також це найвеличніше родинне свято, яке скликає за святковий стіл усю родину – старше і молодше покоління. А збирається український рід при яслах немовлятка Ісуса, бо Він це Божий Син, який приймає тіло немічної дитини щоби пережити і холод, і голод, і самотність, і усі невигоди вертепу. Замість байдужості людських сердець, які зачинили перед Ним двері своїх осель Боже Дитя дарує нам свою любов.
Український народ, роздумуючи про це Різдв”яне таїнство народження Сина Божого, утворив Різдв”яні звичаї і традиції. Коли людина коштує різдв”яних страв за святковим столом у серці лине українська коляда, а вогник свічки освітлює сніп дідуха.
Тож людина, переживши повноту дарів Божих хоче поділитися ними з іншими – святковим настроєм, різдв”яними стравами. Це будуть сусіди, немічні, похилі віком, сироти, ув”язнені. Всі ті хто не може собі влаштувати святої вечері. Так ведеться у християн, що вони діляться своїм добром з потребуючими”, сказала сестра Володимира Максимів.

Цьогорічного свята без подарунків не залишилися чимало одеситів.

Духівництво Української Автокефальної Православної Церкви організувало святкові заходи у обласному центрі для хворих на ВІЛ СНІД та у Одеському обласному диспансері для онкохворих.

Адміністратор УАПЦ в Одеській області, отець Володимир Клебан повідомив, що саме до свята Різдва, вперше за кілька років, з благословіння митрополита Київського і всієї України Мефодія, був виданий і Церковний календар. Це мальовниче видання на головній сторінці якого зображена ікона українських новомучеників.

Одесити зустрічатимуть святий вечір, як і у цілій Україні, за святковим столом, або зустрічатимуть гостей.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X